Relax a odpočinek

14. dubna 2018 v 12:00
U relaxu existují 2typy lidí. Ten první, jsou lidé kteří by mohli relaxovat jak doma tak někde v lázních každý víkend. A ten druhý typ jsou lidé, kteří nemají rádi lázně, relax a jsou rádi, že se tomu vyhnou nebo ho podstoupí jednou za čas. Ano, je jasné, že ne každý to musí milovat, ale je dobré si občas pořádně odpočinout, pročistit hlavu, a přijít na jiné myslenky.
Někomu stačí si doma napustit horkou vanu s pěnou, svíčkami a maskou ve vlasech a na obličeji. Někdo má radši, když odjede na víkend do lázní, na masáže a nebo jdou na nějaký výlet.
Já to mám tak, že si první a poslední středu v měsíci udělám beauty day. Koupím si cestou ze školy masky na ruce, nohy, vlasy a obličej, svíčky a třeba nějakou voňavou pěnu do koupele. Přijdu domu, udělám si věci do školy, abych je nemusela dělat pozdě večer. Zacvičím si jogu, abych se uvolnila a nebyla ve stresu a byla krásně uvolněná. Napustím si vanu, dám si všechny věci co jsem si koupila kolem vany, do vany a masky na části tomu určené. A občas si u toho i čtu nějakou knihu. Ležím takhle hodinu až dvě a potom ze sebe vše sundám a umyju se. Cítím se pak lépe.
Ale jednou za čas, si zajedu moc ráda na prodloužený víkend do lázní, kde si zajdu na masáže a tak. Tam si odpočinu mnohem více než ve vaně doma, ale přijdu domu jako nová, a připadám si jako bych začala úplně nový život.
A pak jako druhý příklad je moje maminka, která tohle vůbec nemá ráda, a přišla na to, když jsem jí k narozeninám dala pokaz na masáže a vůbec si nedokázala odpočinout a uvolnit se. Bolelo jí všechno, a nebylo jí to vůbec příemné. Od této zkušenosti na žádné masáže a do žádných lázní nechce, protože si myslí, že to bude stejné jako minule. A tak se radši uvolní sama doma, buď ve vaně a nebo pomocí jogy.
Podle mě je relax a celkový odpočinek důležitý, protože jednou vám za o i tělo poděkuje. Je lepší si odpočinout, když víte, že je toho na Vás už moc, než aby to Vaše tělo už nezvládlo a nezůstala ležet někde venku na chodníku.
A co si myslíte Vy o relaxu a celkovém odpočinku?
To je pro teď konec, a budu se na Vás těšit u dalšího článku.
Ahoj BN.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama