Květen 2018

Borelióza| DEN 8+9

30. května 2018 v 20:45 BORELIÓZA
Ahoj, dneska mi je strašně. Včera mi bylo fajn, i s bolestma, který se daly vydržet. Celý den jsem ležela, a byla v klidu, abych dala svýmu tělu pohov. Jenom jsem byla s kamarádkou u tatéra se domluvit na datumu. Byla jsem spíše jako podpora, ale odešla jsem s termínem na piercing.
Byla jsem včera venku cca 2-3 hodiny a byla jsem úplně k.o..
Dneska jsem byla celý den ve škole. Teda jenom 4hodiny. A stačilo mi to. Byla jsem ráda, když jsem konečně došla domu. Konečně jsem si mohla vzít další prášek na bolest. Pak jsem jen čekala na přítele, byla jsem s ním na tréninku, a potom jsme si zašli koupit večeři a užívali klid. Teda spíš ticho, klid v sobě nemám vůbec.
Nemám posledních pár dnů vůbec náladu. Nic se mi nechce, nic mě nebaví. Ale i chvílema jsem strašně šťastná, ale jinak úplně prázdná.
Ke všemu si musim ještě za 2 týdny jít dodělat poslední známky, a budu moct konečně říct, že z nejhoršího jsem venku. Žádný NH a ani špatný známky. Ještě to takhle udržet a budou mě čekat 2 měsíce prázdniny. Včera jsem se rozhodla, že si o 7let prodloužím studium, a upíšu se na dalších 7let matematice. A to nejsme nejlepší kamarádi, tak doufám, že na tu dlouhou cestu už budu z nejhoršího venku.
Jdu se najíst a čekat na robinsonův ostrov.
Tak dobrou noc
BNLíbající

Borelióza| DEN 7

28. května 2018 v 23:00 BORELIÓZA
Ahoj, dneska jsem byla celkem aktivní. Po týdnu jsem byla konečně ve škole. Domluvila se s učitelema jak budu chodit na jejich hodiny, a jak to včechno budu mít klasifikované. Děkuju za nejlepší učitele, kteří mi vyšli ve všem rádi. Takže to mám celkem omezený. Když jsem přijela ze školy, tak na mě čekal přítel, s dárkem. Narozeniny mám až ve čtvrtech, ale nemám ráda překvapení, a když mi řekl, že má pro mě dárky, tak jsem je musela mát hned. Neukážu Vám to. Bude to až v článku ,,co jsem dostala k narozeninám.'' Potom mi napsala moje dobrá kamarádka, a šly jsme ven nafotit nějaké fotky na instagram. Jak jinak že. Byly jsme na jídle a pak si sednout do parku.
A co moje nemoc? Špatný. Začíná se mi před a po každým jídle dělat zle. Všechno mě bolí (klasika). Cesta, terá mi běžně trvá 7 min mi dnes trvala 13, protože jsem byla vůbec ráda za to, že jsem se udržela na nohách. Nevim jestli to je normální u boreliózy, ale já to tak mám. Doufám, že se toho co nejdříve zbavím, nebo to aspoň přestane včechno tak bolet.
Jdu si vzít prášek na bolest a jdu spát.
Dobrou noc.
BNLíbající

Borelióza| DEN 5 + 6

27. května 2018 v 11:00 BORELIÓZA
Včera jsem celý den prosala, byla bez síly a nálady. Proto žádný článek nebyl. Omlouvám se. Bylo mi strašně. A i dnes je. Jsem bez nálady a v bolestech. Už i lidi, kteří mě nemají v lásce se mě ptají jak mi je. Jenže už mám skoro půlku antibiotik v sobě a mně je pořád špatně.
Chci si užívat jako když mi nic nebylo. Chci být zdravá. Zase veselá a šťastná jako před pár měsíci.
Teď. Posledních pár měsíců jen na všechny křičim, jsem protivná a věčně přemýšlim nad tím, kam bych mohla zmizet aby mě nikdo nenašel a hlavně nehledal. Nevim jestli to je nějký záměr té boreliózy, takové nálady. Jenže to neovládám. Někdo něco řekne, a já už jsem naštvaná. Všechna ta bolest, hodně léků.
Těším se až v pondělí půjdu do školy. Konečně budu zase mezi normálníma lidma. Neuslyším jen samé ,,Vzala sis léky? Bolí tě to hodně?''. Nebudu se o tom muset hned s každým bavit.
Jdu si zase lehnout, bolí mě všechny klouby a hlava.

Co dnes budete dělat Vy?
BNLíbající

Borelióza| DEN 4

26. května 2018 v 10:00 BORELIÓZA
Ahoj, omlouvám se, že včera nebyl článek. Ale bylo mi dobře, bolely mě jenom kyčle. Takže jsem toho využila, a udělala jsem si s kamarádkou fajn den. Přítel byl na koncertě, tak jsem využila toho, že po nějakých x týdnů, mi je na to, abych někam došla. A ne jen z postele do kuchyně a zpátky.
Byly jsme na filmu 2nevěsty a 1svatba. Bylo to strašně krásný, a kamarádka pak dodala, že to bylo jak její milostný život. Já jsem se v tom také našla, ale jen v některých pasážích. K tomu jsme si koupily sýrový popcorn. Vlastně jsme šly do toho kina jen kvůli tomu, že jsem měla chuť na popcorn, ale kamarádka je nejhodnější a šla se mnou.
Vlastně to je po strašně dlouhý době, kdy mám pocit, že knečně mám kamarádku, která je normální. To bude asi tím, že je o proti mně starší a celkově starší než kamarádky, se kterýma jsem se bavila před ní.
Po kině jsme se šly projít po městě, ale bylo to strašný, protože byl pátek a všude byli úchylní chlapi, kteří byli celkem nadržení, takže si asi umíte představit co na nás skoro každách pár minut křičeli.
Nakonec jsme se rozhodly, že už půjdeme domů. Mě začalo zase bolet celé tělo, musela jsem si vzít antibiotika a adalší prášky na bolest. Nevim co bych dělala, kdyby takový rášky nebyly. Dnešek jsem dost prochodila jen kvůi tomu, že každou možnou chvíli jsem do sebe cpala prášek na bolest, ať si aspoň tenhle pátek můžu užít.
Pak když jsem přišla domu, tak jsem byla ráda, že konečně ležim. Šla jsem se odlíčit, vyčistit zuby a konečně do postele. Přítel spal dnes u svojí mamky, tak jsem měla celou postel pro sebe. Ale už na něj čekám a snad brzo přijde.

BNLíbající

Borelióza| DEN 3

24. května 2018 v 23:14 BORELIÓZA
Ahoj. Dnes je to den 3, co mi oznámili, že mám nemoc zvanou borelióza.
Jak jsem se dnes cítila? Špatně. Brečela jsem bolestí, googlila nejrychlejší léčbu, a odpočítávala jsem každou minutu, kdy si konečn můžu vzít ten prášek na bolest, který stejně nepomáhal.
Skoro celý den jsem jen spala, na nic a na nikoho jsem neměla náladu, a když už jsem s někým mluvila, tak jsem byla nepříjemná. Kdo by byl milý, když Vás bolí celý člověk a ta nemoc z Vás bere veškerou sílu.
Také jsem dnes zjistila, že se bolerióza má zjistit do 6týdnů, jinak je léčba složitější. No a mně jí zjistili po 3 letech. Krása co. Když jsem to zjistila, tak jsem blbě koukala. A to jsem byla hospitalizovaná v nemocnici několikrát.
Zítra musím do práce, vůbec se mi s těma bolestma nechce, abych pravdu řekla. Ale kabelky, oblečení a make up něco stojí. A nemůžu celý rok čekat, až se naskytne možnost kdy si to budu moct přát, abych neměla špatný pocit, že moc rozhazuju peníze. To pak přítel moc šťastný není. No já se mu nedivim, taky bych nebyla.
Co se ještě týká mojí léčby, tak cca 15.6. jdu na kotrolní krev, kde se ukáže jak se bude postupovat dále. Zatím se dupuji jen antibiotiky a ibalginem na bolest (jak tablety, tak ten krém). Vůbec mi není zatím líp, jak kdybych žádné léky nebrala. Takže každou hodinu proklínám nemoc a bolest, že je na světě tolik zlých lidí a mám to zrovna já, která se snaží všem pomoct.
Dnes u mě byla mamka a přinesla mi dobroty, protože mě ty dny co jsem sama doma, chytá chuť na sladký (hlavně když si pobrečim) a ven si sama neodvážim (posera jsem), protože se bojim, že bych už asi nedošla domu. A co bych dělala někde na lavičče ve městě, když je přítel ve škole několik hodin.
Zítra budu asi s kamarádkou, která ke mně má přijít, když bude přítel na koncertě, a bude mě do tý doby držet vzhůru, abych na něj mohla počkat, a až pak s ním jít spát. Občas si říkám, že jestli mohl najít lepší přítelkyni. Vstávám s ním, když jde ráno do školy, o víkendu s ním brzo ráno jezdím na zápasy a pozdě do noci na něj čekám, když někde je. Nojo, aspoň si mě bude vážit.
Jsem prospala skoro celý den, tak mám energie na rozdávanou. Ale asi si půjdu udělat čaj, zapnu nějký film a půjdu zase spát.

Poraďte mi prosím dolů do komentářů nějaké filmy (komedie nebo romantické)
Tak dobrou noc!
BNLíbající

Borelióza| DEN 2

23. května 2018 v 14:10 BORELIÓZA
Ahoj, tak dneska je to druhý den co ležím doma s boreliózou.
Je mi zle od žaludku, nemám vůbec hlad, ani na nic chuť. Bolí mě klouby, jako vždy ramena - lokty - zápěstí - kyčle - kolena - kotníky. Začínají mě bolet i klouby v prstech. Nemám vůbec žádnou sílu, takže jediný na co se zmůžu, tak je když přecházim z jedné místnosti do druhé. Chtěla jsem udělat oběd, ale nešlo mi stát, takže jsem to vzdala asi po 10ti minutách. Točí se mi chvilkama hlava, a občas vidim před sebou jako by něco blikalo (jak kdyby vás z dálky někdo fotil s bleskem). Dneska už budu mít 3. tabletu antibiotik. Mám teplotu 37.9, která mi naskočila asi přes noc, protože včera jsem ji ještě neměla.
Celkově to není vůbec příjemný, vše bolí a jsem jenom unavená. Dnes jsem spala už cca 4hodiny.
Už mě zase začínám být unavená, tak si jdu lehnout. Mám v plánu večer napsat ještě nějaký článek, aby to tu nebylo jenom samá bolerióza, tak uvidim jak budu mít sílu.

Jaký je Váš dnešní den?
BNLíbající

Borelióza| DEN 1

22. května 2018 v 13:33 BORELIÓZA
Nedávno jsem sem psala o bolesti kloubů. Jak nikdo nevěděl co se děje a z čeho to může být. Řekla bych Vám svůj příběh, jak to nakonec dopadlo.
Včera jsem byla objednaná v 7:40 na ortopedii. Řekla jsem p. doktorovi svoje problémy. Co mě bolí, kdy mě to bolí jak moc, a podobně. Vysvětlil mi co vše to může být, jaké to jsou všeho příznaky. Ale protože je ortopedie zaměření na operace, tak mě poslal zase k obvodní lékařce. Ta mi i před cca 7-14 dny dělala testy na boreliózu. Podívala se, jestli už přišly výsledky, a ono pořád nic. Tak mi dala doporučení na revmatologii v Praze, že se mám objednat. Protože nemůžu zameškat hodně hodin ve škole, tak jsem odjela hned z nemocnice do školy. Asi za hodinu volala p. doktorka, moje obvodní, že mi vyšly testy, a že je to borelióza. Odpoledne jsem si jela pro antibiotika, který mi 2x přepsala, protože se radila ještě s primářem, a ten určil, že mi mají dát co nejsilnější.
Takže je to jasné. Borelióza. Moje nová spolubydlící, v mém těle.
Chtěla bych teď začít psát každý den jak se ten den cítím. Takže odedneška až dokud nepůjdu na kontrolní testy.
DEN 1
Včera jsem měla první tabletu antibiotik. Ráno, když jsem se probudila, bolely mě nejvíce ramena a kyčle. Chodilo se mi strašně špatně, a bolelo to. Byla jsem strašně unavená, protože i v noci jsem se budila bolestí. Takže to není vůbec nic příjemného. Pak jsem si vzala léky na bolest a jela do školy. Jenže bolesti byly tak velký, že jsem nemohla sedět, a i když jsem stála tak mě bolela i páteř. Nakonec jsem teda jel adomu ze školy o 3 hodiny dřív, protože mi p. učitelka navrhla, že by bylo lepší, že když mám až takový bolesti, abych zůstala do pátku aspoň doma, aby jsem zkusila, jestli mi za takovou domu pomůžou aspoň na ty bolesti antibiotika. Dnešek už budu jen doma, prtože ty bolesti nevypadají, jako by chtěly přestat, tak si aspoň udělám pohodlí. Chvilkama vidim jak kdyby mi něco před obličeje blikalo, tak nevím jestli to je tím, ale taky to nebylo hezký. Jak kdyby Vás někdo fotil.

Tak to by bylo pro dnešek vše, zítra Vám zase napíšu jak mi je.
Máte nebo jste měl také někdo boreliózu? Do komentářů mi můžete napsat Vaše příběhy, ráda si je přečtu.
BNLíbající

Můj den|19.5.2018

19. května 2018 v 16:27 MOJE DNY
Včera, když jsem byla s přítelem na večeři tak mi oznámil, že celou sobotu spolu nebudeme, protože musí jet s jeho tátou a kamarádem bourat chatu. Takže jsem se smířila s tím, že se budu učit a uklízet. Přišli jsme pozd domu, a já hned vlezla do postele a usla.
V půl 8 ráno jsem měla strašně divný sen, takový zvláštní až nepříjemný. Najednou mi v tom snu začala hrát písnička zrovna ta, kterou mám u přítele na vyzvánění. Nějak jsem na to nereagovala. Po chvíli přestala hrát a mě napadlo, že by mi mohl volat. V polospánku jsem se podívala na displej mobilu a tam zmeškaný hovor zrovna od přítele. Tak jsem mu zavolala zpátky, a on splašený, jestli u sebe v kabelce nemám jeho peněženku, že jí potřebuje, a že jí nemůže najít. Tak jsem se podívala a jasně. Byla tam. Tak jsem se zvedla a šla mu jí dát. Celej vystresovanej byl rád, protože se bál, že jí někde nechal. Myslela jsem si, že bych to mohla jít dospat, ale už to nešo. Jakmile vylezu z postele tak už neusnu. Šla jsem do kuchyně s představou, že si udělám nějakou krásnou snídani, kterou bych Vám sem mohla dát. Jenže jsem byla ještě rozespalá a líná, tak jsem si dala jenom jogurt (proto tu snídaně není.). Po snídani jsem šla uklízet. Vyhodila jsem konečně všechny sešity z minulého oboru. Konečně je to pryč a můžu se větovat tomu, který studuji. Během toho jsem s občas napsala s přítelem, jako že jsme v pořádku. Udělala jsem si oběd. Rychlovku. Kterou jsem snědla dříve než jsem jí stihla vyfotit(Promiňte. Příště.). Po obědě jsem zapla to na co většina čekala nějakou dobu. Královskoá svatba. Podle mě to bylo překrásný. Oba byli překrásní a strašně moc jim to přeju. Jim to přál osud. Po té svatbě jsem se rozhodla, že si půjdu nechat vytisknou nějaké fotky s přítelem (Dala bych Vám je sem, ale chci si ještě njakou dobu zachovat anonymitu.). Jsou to jedny z mých nejoblíbenějších fotek za poslední dobu. Klouby bolely, ale dalo se to vydržet. No musela jsem, když jsem byla celkem daleko od baráku. Měla jsem ještě nějaký čas, a tak jsem se rozhodla, že se půjdu ''podívat'' na nějaké body. Dlouho jsem hledala body, které bude mít takovou tmavě červenou, až rudou. A jak jsem se byla jen ''podívat'' se slovy, že si nic nekoupím, se stala útrata 170Kč. Není to moc, ale taky to není na nějaké jednoduché body málo. Ale potřebovala jsem si udělat něčím radost. A i sem Vám ho vyfotila ( :D ). Teď si půjdu udělat nějaký salát a dám si Harry Potter maraton, abych se zabavila, a abych zase zkoukla včech 8 dílů najednou. A večer? To si udělám asi nějaký wellnes, a budu čekat až se mi ráno vrátí moje láska a pojedeme pryč, a na nějaký výlet.

A co Vy? Co jste dnes dělali a budete dělat zítra?
BNLíbající

GATE|168KČ| Omlouvám se, nejde mi otočit.

Bolesti kloubů

16. května 2018 v 15:10
Už od malička jsem byla náchylnější na nemoce, jako je angína, chřipka nebo rýma. Jak jsem začala stárnout tak se mi začaly ukazovat nemoce, kerý moc doktorů nevidělo. Spíš to byly nemoce, které mají lidé nad 50-60 let. A to se dobře neposlouchá, když Vám je 15 a řeknou Vám, že máte nedovyvynuté čéšky a máte něco s chrupavkou. Dostala jsem léky, které mi nepomáhají a vlastně co by měly léčit, se mi ještě zhoršuje. Není mi ještě ani 20 let a poslední 2 měsíce běhám po doktorech s bolestí žaludku a teď se k tomu přidaly bolesti kloubů (ramena, lokty, zápěstí, kyčle, kolena a kotníky). Nikdy mě toho neboelo více najednou, Jak kdyby se stala nemocnice mým druhým domovem a doktoři a sestřičky mojí druhou rodinou.
Jak jsem začala povídat (psát) o té bolesti kloubů. Už přibližně 2 měsíce mě bolí vypsané klouby, jsem ráda, že se zvednu z postele , nebo že vůbec dojdu z vlaku do školy (cca 500m). Ty 2 měsice to bolelo jako normální bolest. Bolí to, ale dá se vydržet. Jenže pár dní na zpátek se něco zlomilo a ta boles už se vydržet nedá. Pořád si hlídám čas, ky už prosím ať si mžu vzít další na tu bolest. Zašla jsem k doktorce, které se to logicky nelíbilo a začlo běhání po doktorech. Každý doktor mi říkal ,,Nebude to běh, na krátkou dobu''. Jasně, že po tom co to uslyším nebudu skákat do nebe. Ještě k tomu, když jsem za pár dní měla jít na koncert, na který jsem se nejvíc těšila už třeba půl roku, co jsme se to dozvěděla, že něco takového tady bude. Takže i zítra jdu na další odběry krve, a v podnělí k dalšímu doktorovi. A jsem zvědavá co mi řekne.

Má tu někdo také bolesti kloubů? Nebo nemoc, která má tyo příznaky?
Budu ráda, když mi poradíte/pomůžete.
BN Líbající

Zkouškové

11. května 2018 v 22:56
A je tu květen! To znamená, že mám poslední měsíc na zlepšení známek. I když těch známek mám dost a celkem jsem s nimi i spokojená. To se mi za tu dobu studií nestalo. Rozhodla jsem se, že sem budu psát i nějaké krátké články, o věcech/tematech, které mi leží v hlavě.
Nemám ráda to, jak celý květen učitelé stresují se známkami. Vždyť je to to nejhorší co mohou udělat. Pořád jen slyšíme ,,máte poslední měsíc na zlepšení známek.'' Ale to, že si ty známky můžeme i zhoršit, už neřeknou. Celý školní rok, píšeme pár testů/prací a na květen/červen si připraví několik písemek a větších prací, a najednou to vše potřebují hned.
A pak začíná ten stereotip. Jsem ve škole - učim se, přijdu domů ze školy - učím se, nespím - učim se. Je to vše o učení. Moje motivace je, že aspoň rodině, a lidem co mi vše mají v plánu uškodit, že chci ukázat, že něco ve mě je. A že dokážu mnohem více než si představují.
Moji rodiče mi vždy říkají, že dokud nebudu mít ten 1 papír v ruce, ať nepřemýšlím nad dalším. Jenže proč nemůžu přemýšlet co chci za další ''papír''? Proč bych nemohla přemýšlet co bych chtěla jednou dál dělat.
Můj sen je jednou mít svůj hotel a nebo svojí restauraci. To je takový můj největší životní cíl. Ale podle mojí mamky, nad tím nemám přemýšlet, protože prý ještě dlouho tohle nebudu mít Ano. Já vím, ale aspoň vím, na jakou další školu jít, abych se k tomu snu zase o něco více přiblížila.
A co Vy? Máte nějaký sen?
BNLíbající