Rovnátka

25. června 2018 v 11:00 |  SEBEVĚDOMÍ
Když mi bylo 12/13 let měla jsem strašně křivý zuby. Nelíbilo se mi to a chtěla jsem rovnátka. Pořád jsem o tom mluvila mamce, ukazovala jí fotky a když jsem potkala někoho s rovnátky, tak jsem to obdivovala. Asi jsem si to tím sama přivolala, protože se mi začaly ještě víc křivit a dopadlo to tak, že mi špičáky nemohly jít dolů, protože jsem tam neměla místo. Takže jsme šly s mamkou k zubaři, a tam mi poradili ať si zajdu na ortopedii a domluvíme se na rovnátkách. Byla jsem nejvíc šťastná, že konečně budu mít rovný zuby. Rovnátka jsem měla na horních i spodních zubech.
Teprve jsem dostala takový aparát, který jsem měla upevněný za stoličky a měla jsem ho jen na horním patře. Strašně jsem šišlala. Každý večer mi mamka musela otočit takovou dirkou, aby se začal utahovat, a ty nožičky se rozstáhly. Bolelo to jako blázen a vždy se mi potom točila hlava a bolely zuby. Měla jsem ho asi půl roku, a pak paní ortopedistka konečně řekla, že ho sundáme a 2 dny po sundání se nasadí fixní rovnátka.
Konečně přišel den D. V 8 ráno jsem přišla s mamkou na ortopedii, kde mi konečně měli nasadit fixní rovnátka. To jsou ty co jdou hodně vidět. Prostě zámečky a drátek. Měla jsem je mít nejprve rok, ale kvůli hodně křivým zubům se to natáhlo na 2 roky a nějaký měsíce. Ty 2 roky byly nejlepší i nejhorší v mým životě. Bolet vždy po utáhnutí drátku, a ten krásný pocit, když jste začala vidět první změny. Po 2 letech konečně přišel den, kdy mi je sundaly. Všechny zuby v jedné rovině a konečně rovné. Dostala jsem takové průhledné na den. Ty nosíte proto, aby se ty zuby nevrátily do původního stavu. A pak ještě na noc s drátkem, který Vám ty zuby udržoval v nějaké pozici, ale už nevím proč se to střídalo.
Uběhly nějaký roky, a ty průhledný rovnátka jsem omylem vyhodila a ty s drátkem mi uplavaly v moři. Takže jsem je nenosila. Před nějakou dobou jsem si začala prohlížet svoje zuby. Jakou mají barvu a jestli jsou pořád tak rovný. Ale zjistila jsem, e nejsou. Ne, že bych je měla tak křivý jako před x lety, ale prostě už nebyly všechny v jedný rovině. Jenže já chci úplně rovný zuby, tak jsem zase zašla za paní doktorkou na ortodoncii. Nabídla mi, že bych mohla znovu dostat ty průhledný rovnátka, který by mi ty zuby udržely v tom stavu, jaký teď mám, a zadarmo. Nebo, že mi udělají nový rovnátka a znovu se mi budou rovnat zuby, ale za celkem velkou cenu. Ale já svoje zuby miluju, takže jsem přijala tu druhou dražší možnost. Takže se mi udělaly nový otisky zubů, 3d screen a vyrobily se rovnátka, přímo na mojí pusu. Hlavně jsem nechtěla abych měla nějaký zámečky, protože potřebuju mít krásný usměv bez nějakých drátů, tak jsme se s paní doktorkou domluvily, že budu mít průhledná rovnátka.
Tyto průhledná rovnátka na zubech nejdou vůbec vidět. Jen z blízka, a nebo když se pořádně zadíváte. Ale e většině času vidět opravdu nejdou. Ty zuby mi to rovná, protože to cítím. A brala bych aby za tu cenu to rovnání bylo bez bolesti, ale to já asi nezařídím. Dostala jsem od paní doktorky 2 páry rovnátek. Ten první pár jsem nosila přibližně 2-3 týdny a pak jsem je musela vyměnit za ten druhý, který už je pevnější, a cítím to více i na těch zubech a bolesti hlavy. Ale co, za krásu se musí trpět. Tyto rovnátka musím nosit 22 hodin v kuse, a sundavám si je jen na jídlo a když piju něco sladkýho nebo narevnýho. Protože pak se Vám ty zuby můžou začít kazit a obarvovat. Také si je msím po každém jídle a barevném pití čistit. To znamená, že si zuby čistím cca 10-15krát denně. V srpnu budu mít další kontrolu, kde se dozvím jak tato ''léčba'' bude pokračovat.
Máte rovnátka? Měli jste nebo by jste chtěli? Určitě mi to napiště do komentářů.
BNLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama