Stres

17. června 2018 v 10:01 |  POZITIVNÍ MYSL
Za 2 týdny je konec školního roku, a to znamená stres z dodělávání známek, hodně učení a málo času. Od zítra mám zase týden praxe, takže budu zase chodit domů strhaná. Přítel má školu, takže teď se bude flákat on. Vždy nám to výjde tak, že když mám já školu tak on má praxi. Tak se tak hezky doma střídáme.
Moje tělo cítí každou změnu na mě, takže i stres není výjimkou. Musim si často dávát takový ten relax a zase se hodit do domácí pohody. Protože nějakých těch pár let už studuji, tak každým rokem ten stres zvládám lépe a lépe. Nejprve jsem si pořád říkala, že to přejde až vše skončí, pak jsem se začala hroutit a kolabovat, a pak to přešlo do fáze, kde jsem kolabovala kvůli nedostatku spánku a předávkování kofeinem.
Když jsem byla v prvním ročníku střední školy, každý půl rok jsme měly dovednostní zkoušky. Musela jsem na nich ostříhat pánský střih a oholit a potom natočit paní vlasy na natáčky, ostříhat a udělat účes. Takže jsem musela cca 2-4 týdny před zkouškami se začít učit a dohánět věci, které jsem potřebovala, aby mě pustili k těm zkouškám. Znamenalo to, že budu spát v noci 1-2 hodiny, budu přežívat na kafi, kole a energy drinkách. Věděla jsem, že potřebuju i jíst a spát, ale nějak mi to bylo jedno a většinu času trávila s papírama v ruce a kofeinem v těle. Začalo toho být až nad havu a stalo se to, že jsem 4 dny jela nonstop. Ano, pro někoho to může být málo, ale spát měsíc v noci 1hodinu a potom ani tu ne, tak tělo to nezvládá. 2 dny před zkouškami jsem se probudila v nemocnici. Bylo mi zle, ale konečně jsem se dobře vyspala. Ale Vám říkám, nikdy tohle nedělejte. Neni to zdrvé a ani bezpečné. Dávejte na sebe pozor, a hlavně dopřávejte svému tělu i dlouhý spánek.
Ale dnes, když na sobě pociťuji stres, dojdu si na masáže, nebo si doma lehnu, dám si do vlasů a na obličej masku, na vanu si dám svíčky a užívám si teplou vanu a klid. Snažím se na nic nemyslet. Když mi už ani to nepomáhá, tak odjedu na prodloužený víkend někam do přírody. No nemusí to být ani na celý víkend, ale stačí na celý den. Nemyslet na tu danou věc, kvůli které jsem ve stresu. Vlastně jde o to, že musíte nějakým způsobem zapomenout, že Vás něco trápí.

Co pomáhá Vám na stres?
BNLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama